Menu

Nails and Lashes by Angelika Karczewska

Mój blog jest poświęcony nowinkom ze świata stylizacji paznokci, rzęs oraz brwi . Natomiast na pewno uwzględnie na nim część swojego świata , który stworzyłam wraz ze swoją rodziną . Zapraszam , może uda mi się Ciebie zainspirować :)

Co gdy ukończymy już szkolenie?

nailsandlashesbyangelika

Co po szkoleniu ????

Oczywiście powinniśmy zacząć od zakupu materiałów oraz wygospodarowanie sobie miejsca do pracy.

To może zacznijmy od środków trwałych takich jak łózko. Na sam początek może być używane , znajdziecie takie np. na olx, gumtre lub na grupie na Facebook poświęconej właśnie kosmetyce.    Ja posiadam tzw. łózko do masażu , które świetnie sprawdza się przy stylizacji rzęs .Tutaj macie link do przykładowego łóżka:

https://allegro.pl/stol-lozko-do-masazu-2-segmentowe-torba-gratis-i7196946753.html

Niezależnie od tego gdzie planujesz wykonywać zabieg przedłużania rzęs oraz czy będzie to praca stacjonarna czy mobilna, musisz zaopatrzyć się w łóżko,  na którym wygodnie i bezpiecznie będzie leżała Twoja klientka. 

Kolejną ważną rzeczą jest oświetlenie ,bez niego niestety wykonanie zabiegu jest praktycznie NIEMOŻLIWE.   Ja na sam początek zakupiłam lampę lupę ze stelażem , dokładnie taką;

https://allegro.pl/lampa-z-lupa-bezcieniowa-kosmetyczna-stojaca-lupa-i7454349363.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YjllMDQ5MzktMTgzNS00Yjk2LWJjYWItZDMyNDk2ZGY2MTczAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6b2a5b63-1322-43b1-ac25-66b2f8e307fd

Pomocne też przy pracy może być szafeczka na kółkach , którą będziecie mieć przy łóżku wraz z materiałem potrzebnym wam do stylizacji rzęs .

https://allegro.pl/ikea-kontener-komoda-szafka-na-kolkach-lennart-i6047781486.html

https://allegro.pl/regal-3-polka-narozna-stojak-lazienkowy-kolka-1252-i6718771732.html

https://allegro.pl/polka-szafka-kontener-na-kolkach-z-szufladami-i7032737288.html

Kolejny zakup , który jest bardzo ważny to krzesło dla nas . Wielo godzinna praca przy nie odpowiedniej pozycji może powodować w przyszłości zwyrodnienie kręgosłupa.  Dlatego też tak ważne w tym wszystkim jest pamiętać o swoim zdrowiu .

https://allegro.pl/taboret-kosmetyczny-siodlowy-krzeslo-profilowane-i7151767410.html

Jeśli już posiadamy te rzeczy możemy zabrać się za zakup materiałów . Zanim znajdziesz te najlepsze dla Ciebie  , będziesz początkowo testować, sprawdzać na których pracuje Ci się dobrze.

Zacznijmy od rzeczy , które nie mają wpływu na naszą aplikację a mianowicie :

 • jednorazowe szczoteczki  do czesania rzęs- dobrze jest jak kupimy ich na początek więcej tak by każdej klientce po zabiegu taką szczoteczkę wręczyć do użytkowania po aplikacji . Jest to higieniczne,  nieprawidłowe jest stosowanie tej samej szczoteczki na innych klientkach.szczoteczkidorzes10sztuk1
 • mikroszczoteczki  do odtłuszczania rzęsmicrob1
 • kamień nefrytu służący jako podstawka pod klej. 
  kamiennefrytudokleju1
 • holder do rzęs 
 • płatki pod oczy o różnych kształtach 

Polecam te rzeczy zamawiać na alieexpres , ceny są wyjątkowo konkurencyjne w porównaniu do cen w hurtowniach . Jedna szczoteczka do rzęs w hurtowni kosztuje około 1 zł natomiast , kupując 100 szt. szczoteczek na aliexpres jedna szczoteczka wynosi nas 0,10 gr . Jest różnica prawda? Jedynym minusem zamawiania na aliexpres jest długi czas oczekiwania na przesyłkę .

 • taśmy do separacji rzęs one także nam się przydadzą . Ja zabezpieczam nimi płatki pod oczy aby nie zsuwały się podczas aplikacji , pomagają mi przy problematycznych aplikacjach na oczach z np opadającą powieką oraz do dojścia do rzęs w kąciku wewnętrznym oka.

Produkty, które już mają wpływ na naszą aplikacje. Pamiętajmy by używać tylko sprawdzone firmy. Dbające o jakość i przetestowane :

 • clener do odtłuszczania rzęs-płynny preparat, który odtłuszcza i oczyszcza naturalne rzęsy klientki. Cleaner ma bardzo duży wpływ na trwałość wykonanej aplikacji.
 • primer-również płynny preparat, ale zwiększający przyczepność rzęs 
 • remover do usuwania sztucznych rzęs 
 • paletki z rzęsami i tutaj mamy szereg firm , które dostarczają nam różnego rodzaju rzęsy o różnych skrętach, grubościach i długościach. Polecam zakupić ci na sam początek paletki z rzęsami na tzn mixie , czyli  o różnych długościach w opakowaniu ,  najlepiej od 7mm do 14mm , co do grubości to przy metodzie 1:1 najlepsza jest 0,10 ale możesz też zakupić dodatkowo 0,15 . Jeśli chodzi o skręty ja pracuje na czterech B, C , CC oraz D . Jak zapewne już wiesz jest ich o wiele więcej natomiast ja osobiście ich nie praktykuje . Więcej o rodzajach rzęs przeznaczonych do różnych typów oka oraz metod będę napewno pisać w kolejnych wpisach
 •  pincety-jedna do separacji a drugą do przykładania sztucznej rzęsy z klejem ,kształt ich uzależniony jest od metody jaką będziesz pracować.  Na rynku jest ich też bardzo duży wybór, dlatego też  zanim znajdziesz te idealne dla Ciebie pewnie minie trochę czasu. Natomiast na szkoleniu będziesz mieć okazje obyć się z różnymi .
 • klej , należy wybrać taki który będzie idealny do twojego tępa pracy oraz warunków panujących w pomieszczeniu. pomoże ci w tym stacja pogody.

Mam nadzieję , że moje rady okazały się być ci pomocne . Zapraszam do śledzenia mojego bloga oraz strony na Facebook Nails and Lashes by Angelika. Już niedługo więcej wpisów :)

Dziewczyny doświadczone wy  na jakich produktach lubicie  najlepiej pracować? Zapraszam do komentowania oraz linkami do polecanych przez Was produkty.

Pozdrawiam ��

© Nails and Lashes by Angelika Karczewska
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci